• شرکت نوآوران صنایع برساد شیمی
  • طراحی و ساخت
  • کارخانه صنایع
  • طراحی و ساخت
  • کارخانه صنایع

الئوکمیکال

صفحه اصلی الئوکمیکال

الئو کمیکال

Oleochemicals مواد شیمیایی مشتق شده از گیاهان و چربی حیوانات هستند. آنها شبیه به پتروشیمی حاصل از نفت می باشد. تشکیل مواد اولیه oleochemical مانند اسیدهای چرب، استرهای متیل اسید چرب (FAME)، الکل های چرب، آمین چرب و گلیسرول توسط واکنش های شیمیایی مختلف و آنزیمی هستند. مواد شیمیایی حد واسط تولید شده از این مواد اولیه oleochemical شامل الکل اتوکسیلات، سولفات الکل، الکل سولفات اتر، نمکهای آمونیوم چهارتایی، monoacylglycerols (MAG)، diacylglycerols (DAG)، تری گلیسرول ساخت یافته (TAG)، استرهای شکر، و سایر محصولات oleochemical. هستند  به عنوان مثال در اواخر سال 1970 از آنجا که روغن های لوریک گیاهی فرآوری شده از روغن هسته خرما ارزان تر از فرآورده های پتروشیمی بود  از آن زمان، تولید روغن هسته خرما  که عمدتا در تولید مواد شوینده و مراقبت شخصی اقلام مانند خمیر دندان، صابون میله، کرم دوش و شامپو استفاده می شود  رونق گرفت .

 

اساس الئوکمیکال بر پایه ی واکنش های استری شدن و آمید شدن در رآکتور های موازی چند منظوره تحت خلاء در دمای 140 تا 250 درجه سانتیگراد انجام می شود .این واکنش ها در مراحل بعد با خنثی سازی با عامل قلیایی و تصفیه نهایی به پایان می رسد و در صورت نیاز فرآیند رنگبری با کربن فعال صورت می گیرد .

تکنولوژی الئو کمیکال را معدود شرکت هایی در دنیا از جمله شرکت هنکل آلمان در اختیار دارند. شرکت پدیده ماشین سازی غرب با اختیار داشتن این تکنولوژی قادر به طراحی ساخت و اجرای پلنت های الئوکمیکال در سراسر دنیا می باشد .