• شرکت نوآوران صنایع برساد شیمی
  • طراحی و ساخت
  • کارخانه صنایع
  • طراحی و ساخت
  • کارخانه صنایع

پرسش های متداول

صفحه اصلی پرسش های متداول

تمام پروژه های صنعتی مرتبط

معمولا جهت میکس کردن دو یا چند نوع سیال با هم از دستگاه میکسر استفاده می شود که در انواع مختلف زیر ساخته می شوند
استیل از ظرفیت 100 لیتر الی 30,000 لیتر ، توان 1.5 الی 37 کیلو وات
کربن استیل با لاینینگ داخلی از ظرفیت 100 لیتر الی 30,000 لیتر
پلی اتیلن از ظرفیت 100 لیتر الی 10,000 لیتر
دستگاه میکسر ساخت نوآوران صنایع برساد شیمی تماما از جنس استیل یا آهن، که به سفارش مشتری ساخته می شود.میکسر جهت بهتر مخلوط کردن سیال حول محور یک شافت در مسیر پره کشیده می شود که پره های کوچکتر سیال را از وسط به کنار دیواره هدایت می کنند و پره های بزرگتر سیال را از کناره ها به وسط هدایت می کنند.
بنا به سفارش مشتری میکسر می تواند مجهز به سیستم تزریق اسانس و یا افزودنی های دیگر باشد . همچنین سیستم های CIP نیز از گزینه های قابل نصب بر روی این میکسر ها می باشد. .این میکسر قابل استفاده در صنایع داروسازی، شیمیایی، آرایش و بهداشتی، کود و پلاستیک می باشد.
دستگاه تماما از جنس استیل یا آهن ساخته می شود و از طریق موتور گیربکس با دور پایین انتقال قدرت می کند و دریچه ای در قسمت زیرین میکسر جهت خارج کردن مواد تعبیه شده است.توان و قدرت موتور گیربکس بر اساس حجم دستگاه و مورد کاربرد می باشد.

جداسازی ذرات معلق در سیالات یکی از مسایل تکنیکی و علمی عصر صنعتی است و علت آن رشد و توسعه سریع در عملیات صنعتی می باشد. جداسازی و جمع آوری ذرات پراکنده در گازها به کمک روشهای مختلف اساسا بمنظور جلوگیری از آلودگی بیش از حد صورت می گیرد.
با این همه انجام عملیات جداسازی گاه بمنظور بازیابی مواد ارزشمندی مانند مس و روی و یا طلا از گاز صورت می گیرد که در صورت عدم انجام چنین عملیاتی این مواد به توده های دود بدل شده و با پخش شدن در هوا به هدر میروند.
روشهای موجود در تصفیه گازها را می توان بطور کلی به دو بخش مکانیکی و الکتریکی طبقه بندی کرد. روشهای مکانیکی شامل روشهایی هستند که اصولا به نیروهای اینرسی یا مکانیکی بستگی دارند. شرکت نوآوران صنایع برساد شیمی جز معدود شرکت های طراح و سازنده انواع فیلتر از جمله الکترو استاتیک فیلتر می باشد.

خشک کن دوار شامل یک استوانه است که در جهت مناسب میچرخد و به طور معمول با افق زاویة کمی دارد. طول استوانه 4 تا بیش از 10 برابر قطرش میباشد که ممکن است از 3/0 تا 3 متر تغییر کند. مواد جامد تغذیه شده به انتهای هر سیلندر وارد می-شود و به واسطة سه خاصیت چرخشی، اختلاف ارتفاع و شیب استوانه، محصول تمام شده از قسمت دیگر تغذیه میکنند.
خشک کن های دوار به سه گروه تقسیم می¬شوند: 1) مستقیم 2) غیرمستقیم
روش مستقیم روشی است که وقتی تبادل مستقیم حرارت بین جریان مواد جامد صورت می¬گیرد موچب افزایش یا کاهش دمای جامدات می¬شود و روش غیرمستقیم روشی است که گرمای ملایم جدا شده از برخورد فیزیکی مواد جامد با دیوار یا لوله فلزی باشدیکی از مهمترین خشک ¬کن¬هایی است که برای خشک کردن مواد جامد گرانول که میتوانند جریان آزاد داشته باشند و در اثر پاشیدن و به هم خوردن عمل خرد شدن قابل ملاحظه¬ای صورت نگیرد.
کوره خشک کن دوار مجهز به دستگاه مخصوصی که کیکهای جامد را می¬شکنند باشند، می¬توانند مواد خیلی چسبنده را هم به خوبی خشک کنند. در مورد خشک کردن مایعات غلیظ، مواد گلی شکل، مواد خیلی چسبنده و صمغی و موادی که به کندی خشک می¬شوند مناسب نمی¬باشند به علاوه مواد گوگردی و یا مواد سبکی که به راحتی توسط جریان هوا حمل می-شوند. کوره خشک¬کن¬های دوار برای خشک ¬کردن کودهای شیمیایی از قبیل سولفات، فسفات، و نیترات آلونیوم و نمکهای پتاسیم، همچنین موادی مانند مواد معدنی، شن، سنگ آهک، خاک رس ...
زمان خشک شدن در این خشک کنها معمولاً بین 5 دقیقه تا 1 ساعت و ظرفیت آنها بین چند صد کیلوگرم تا چند صدتن تغییر می¬کند.

طراحی و ساخت واحد خشک کن مداوم کیک ، خمیر یا دوغاب به روش شناور شدن در هوای خشک کن در ظرفیت های 5 تا 5000 لیتر درساعت (Spin Flash Dryer) خشک کن اسپین فلش انجام می شود. درایر دستگاهی است ایده ال جهت خشک کردن پیوسته کیک، دوغاب و یا خمیر که در حالت عادی، خشک کردن آن در دستگاههای دیگر مشکل است . مواد توسط یک فیدر به داخل محفظه خشک کن که توسط هوای داغ گرم است، خوراک شده و همزمان توسط یک روتور به قطعات ریزی متلاشی میشود. پودر خشک شده توسط فن مکنده، مکیده شده و توسط سیکلون، بک فیلتر و در بهترین حالت، هر دو، جمع آوری میشود

تمام پروژه های مرتبط

در شرکت نوآوران صنایع برساد شیمی طراحی ، ساخت و اجرای انواع مخزن استیل و آهن , تک جداره و دوجداره و سه جداره همراه با میکسر یا بدون میکسر با دورهای متغیر و با لول سوییچ و یا ابزار های اندازه گیری مکانیکی دستی بنا به درخواست مشتری انجام می شود و همچنین این شرکت سازنده کلیه تجهیزات استنلس استیل، میز، مخزن نگهداری مخزن ، اختلاطی (میکسردار) دارای لودسل جهت توزین در ظرفیت های متنوع می باشد.
هاپر های ذخیره جامدات نیز در طرح و متریال های متنوع در این شرکت ساخته می شود.

دستگاه بلندر جهت مخلوط کردن دو یا چند نوع جامدات و سیالات به لحاظ دانه بندی با شرایط میکس یکنواخت می باشد. مکانیزم میکس بلندر به خاطر کشیده شدن دو مسیر پره حول محور شافت وسط که در جهت مخالف یکدیگر حرکت می کنند باعث اختلاط و میکس یکدست در مدت زمان کوتاه خواهد شد.
دستگاه بلندر از جنس آهن یا استیل با گرید 304 و 316 به سفارش مشتری ساخته می شود.سیستم انتقال قدرت از طریق موتور و گیربکس که توان آن بر اساس ظرفیت و حجم دستگاه تعیین می شود.بلندر دارای دریچه تخلیه از وسط یا کنار می باشد و همچنین قابلیت انتقال مواد میکس شده از طریق اسکرو یا انتقال مواد با سیستم پنوماتیک بدون نیاز به توان اپراتور را دارد.
شرکت نوآوران صنایع برساد شیمی سازنده انواع دستگاه بلندر در ظرفیتهای 0.1 الی 10 مترمکعب در انواع مختلف زیر می باشد.

ESPدستگاهي است كه با ايجاد يك ميدان الكتريكي، ذرات موجود در گاز را از آن جدا مي سازد. مزيت برتر اين فيلتر نسبت به بقيه فيلترها اينست كه افت فشار كمتري در مسير جريان هوا ايجاد مي كند همچنين براي جدا سازي ذرات كمتر از يك ميكرون كه فيلترهاي ديگر بازده جدا سازي پاييني دارند استفاده از اين فيلتر مناسب مي باشد.
اين دستگاه طي دو مرحله عمليات جدا سازي ذرات را انجام مي دهد. در مرحله اول ذرات معلق در هوا پس از عبور از كروناي تخليه كه ناحيه كوچكي در فيلتر است باردار مي شوند. در مرحله دوم اين ذرات كه به بار اشباع خود رسيده اند توسط يك ميدان الكتريكي قوي از جريان هوا جدا گرديده و به سوي يك الكترود كه جهت خنثي سازي بار اين ذرات به كار مي رود حركت كرده و در آنجا با از دست دادن بار خود بر روي يك بستر مناسب ته نشين مي شوند.

کانوایر های هلیکال تجهیزاتی برای انتقال مواد پودری و گرانولی می باشند که بر اساس نوع و شرایط کاری دارای طراحی های مختلفی برای استفاده بهینه و اتوماسیون به کار می روند . شرکت نوآوران صنایع برساد شیمی ، طراح و سازنده کانوایر های هلیکال با علم کامل بر نرم افزارهای طراحی ، تحلیلی ، مهندسی و بروز دنیا برای شرایط کاری در صنایع مختلف ارائه می کند. مهندسین این شرکت ، بهترین و جدیدترین تکنولوژی ها و روش های تولید را با بهره گیری از تجربه عملی و علمی خود ، مورد استفاده قرار داده و همواره خلاقیت و ابتکار مهندسین و تکنسین های خود را ، جهت افزایش راندمان و بهینه سازی کارخانجات بزرگ و کوچک و در عین حال کاهش هزینه های تولید و افزایش اتوماسیون ، بکار میگیرد. کانوایر های اسکرو یا هلیکال کانوایر ، در زمینه ها و صنایع گوناگون مورد استفاده وسیعی قرار می گیرند . بیشترین استفاده از اسکرو کانوایر ها ، در انتقال مواد خشک و نیمه خشک می باشد . استفاده از اسکرو کانوایر ها در صنایع مختلفی مانند صنایع معدن ، صنایع سیمان ، صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، صنایع پتروشیمی ، صنایع شیمیایی و ... متداول است . کانوایر های هلیکال دارای مواد مصرفی مختلفی از قبیل فولاد معمولی و فولاد های زد زنگ می باشند . کانوایر های هلیکال بنابر شرایط مورد استفاده ، می توانند به صورت صاف یا شیب دار طراحی و ساخته شوند . از خصوصیات اسکرو کانوایر ها می توان به انتقال مواد ، در جهت شیب مثبت ، با زاویه های مختلف مطابق با مواد حمل شونده و طراحی و ساخت به صورت سیار یا پرتابل اشاره کرد . سیستم های انتقال مواد اسکرو کانوایر را می توان بر اساس نیاز و شرایط کاری تغییر و یا تجهیزات مخصوصی را برای آن در نظر گرفت.

پاسخ مورد نظر یافت نشد؟